Jesteś tutaj: hotelhr.pl > Podróże po Polsce > Hel – wake

Rowerem przez serce Sudetów

Jest pewna nieoficjalna trasa, która swoją atrakcyjnością „powala” ludzi rządnych pięknych widoków górskich. Trasę warto zacząć ze Świdnicy i potem do Świdnicy wrócić, a wiedzie ona przez Polskę i Czechy.
Startując ze Świdnicy warto skierować się od Tesco w kierunku Świebodzic przejeżdżając przez osiedle nad Potokiem ruszyć dalej wąską i nieruchliwą uliczką przez pola. W Milikowicach dalej jedzie sie na Ciernie i potem jadąc prosto skierować sie do Parku Książańskiego i dalej na Książ.
Od Książa dalej trzeba do Wałbrzycha i trzeba przejechać cały Wałbrzych i kierować sie na Mieroszów i Golińsk. Po przekroczeniu granicy w Golińsku w Mezimestii kierujemy sie do Bromova i z Bromova drogą 303 do Janowiczek. Tam zagłębiamy sie w las i w lesie wracamy do Polski, skąd jadąc niemal cały czas prosto mijamy Głuszycę, Jedlinę Zdrój, Zagórze wracamy do Świdnicy.
Ciekawszymi zabytkami po drodze są ruiny pałacu wdów po Hochbergach na Cierniach, zamek Książ i klasztor w Bromovie. Natomiast widokami górskimi możemy się nacieszyć w drodze ze Świdnicy do Świebodzic, z Wałbrzycha do Mezimestii, ale najpiękniejsze widoki są w Janowiczkach. Tam przy dobrej pogodzie niesamowicie wygląda panorama Karkonoszy

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.